KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15528179
nr 1552 8179
Gustaf Börtner
(1905-1985), Sverige
Oljemålning, Signerad, stilleben. Olja på pannå, 58x48 cm, yttermått inklusive ram: 75x65 cm
Gustaf Börtner, svensk bildkonstnär född 1905 i Stockholm, död 1985.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 17 juli 2023
kl 20:41:00
100 kr
Gustaf Börtner
Läs mer om Gustaf Börtner