KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15528179

nr 1552 8179

Gustaf Börtner

(1905-1985), Sverige

Oljemålning, Signerad, stilleben. Olja på pannå, 58x48 cm, yttermått inklusive ram: 75x65 cm

Gustaf Börtner, svensk bildkonstnär född 1905 i Stockholm, död 1985.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 17 juli 2023
kl 20:41:00

Gustaf Börtner

Läs mer om Gustaf Börtner